news...

נצבא נכנסת לכיכר אתרים בתל אביב

בת גלים מתחדשת: אושרה תוכנית ענק לבניה של 725 דירות

מתחם המגורים "THE LAKE": נהרסו הבניינים הישנים ברמת גן

לראשונה: הוקם מכון מחקר שיעודד משקיעים בינלאומיים להשקיע בנדל"ן מניב בישראל

עוד מקום לגור בו: אושרה תוכנית להקמת רובע מגורים חדש במזרח מחנה סירקין

שיתוף הפעולה בין ישראל-איטליה לקידום סטארטאפים איטלקים יוצא לדרך

עודכן: 1 במרץ 2020

שגרירות איטליה, קבוצת הבנקאות האיטלקית Intesa Sanpaolo ואילת טק סנטר, שמבעליה קבוצת האחזקות וההשקעות אריאלי קפיטל, ישיקו בשבוע הבא (8.1.2020) באילת את תכנית ההאצה הראשונה בישראל לסטארטאפים איטלקים. הסטארטאפים מאיטליה נבחרו להשתתף בתכנית בהליך מכרז שתוצאותיו הוכרזו בנובמבר 2019.

Ambassador of Italy Gianluigi Benedetti

שבעה סטארט-אפים יגיעו בשבוע הבא לישראל ויזכו להתארח באילת למשך שלושה חודשים באילת טק סנטר. חברות הסטארט-אפ שיגיעו לאילת הן: BIONIT - שפיתחה טכנולוגיה פורצת דרך בתחום הבריאות ומפתחת גפיים מכאניות לקטועי גפיים; MATERIALS - שפיתחה פטנט לייצור חומרים מתקדמים לתעשיות שונות שמאפשר ייצור מוצרים בצורה יעילה, זולה ולא מזהמת; DJUNGLE - שמספקת פלטפורמות דיגיטליות לערים ומותגים מובילים מרחבי העולם לשיפור חווית השימוש וחיזוק המותג; ISAAC - שפיתחה פטנט לחיזוק בניינים למניעת קריסה בזמן רעידות אדמה; ELYSIUM - המספקת מערכת דיגיטלית לניהול נתונים לקופות חולים, בתי חולים ומערכות בריאות על בסיס טכנולוגיית בלוקצ'יין; SYNDAIG - שפיתחה מערכת ויזואלית מתקדמת על בסיס בינה מלאכותית לזיהוי מוקדם של סרטן ו-NANOMNIA - שפיתחה מערכת מתקדמת לחקלאות מדייקת על בסיס נאנו טכנולוגיה וביו טכנולוגיה שמספקת פתרון להגנה על גידולים חקלאיים ללא צורך בשימוש בריסוס ובהפצה של חומרים כימיים מסוכנים.


התכנית נוסדה כחלק מהסכם לשיתוף פעולה בין איטליה-ישראל בתחומי התעשיה, המדע והטכנולוגיה, במטרה לפתח סטארטאפים איטלקים בישראל. התכנית תפעל מינואר עד מרץ 2020 והיא כוללת שהיה בעיר אילת, תוך כיסוי הוצאות המגורים ומרחב העבודה המשותף של הסטארטאפים. לחברות יוקצו מנטורים ומדריכים בכדי להתמודד עם בעיות האופייניות לכל חברה צעירה וכן עם סוגיות הנוגעות למגזרים הספציפיים של סטארטאפים מסוימים. במסגרת התכנית צפויות להיערך פגישות רבות של נטוורקינג עם חברות ישראליות מצליחות ומשקיעים במגזרים הרלבנטיים. כחלק מהליך המכרז, שגרירות איטליה בישראל הקצתה100,000 אירו שחולקו לסטארטאפים הנבחרים.


ועדת ההערכה של המכרז קיבלה 40 פניות ובחרה מתוכן את הסטארט-אפים הטובים במגוון מגזרים וביניהם טכנולוגיות בריאות, ניידות חכמה, פוד-טק וקלינטק. מרכז החדשנות של Intesa Saopaolo שילב בתהליך המכרז שניים משותפיו העיקריים בישראל, פלטפורמת ההשקעותOurCrowd ו-Startup Nation Central, שסייעו למצוא אקסלרטור והשתתפו בוועדת ההערכה של הסטארט אפים. הוועדה כללה את המדען הראשי של שגרירות איטליה בישראל, סטפנו ונטורה, וראש מרכז החדשנות של Intesa Sanpaolo דני שאומן. בבחירת הסטארט-אפים לקחו חלק גם דני בירן, סגן נשיא רשות החדשנות לשעבר, ג'רמי קלצקין מ-Startup Nation Central ודני פישל מ OurCrowd. האירוע שיחתום את התכנית יתקיים בתחילת אפריל בתל אביב, ויכלול תערוכה והצגה של הסטארט-אפים. באירוע יתארחו נציגים מובילים מהממשלה ומהתעשייה, וכן משקיעים מישראל, אירופה וארה"ב.


אור חביב, מנכ"ל אילת טק סנטר, ומנהל פלטפורמות החדשנות הגלובליות באריאלי קפיטל, מסר: "השותפות החדשה תחבר את מערכות החדשנות הצומחות במהירות של ישראל ואיטליה בכדי לספק לסטארטאפים איטלקים הזדמנות ייחודית להתחבר ללב של אחת מסצינות ההיי-טק המובילות בעולם. אנחנו תולים תקוות גדולות בעתיד של שיתוף פעולה זה ומאמינים שהתכנית תקדם את החברות המשתתפות בה ותיצור חברות טכנולוגיה בעלות השפעה רבה, על בסיס שילוב המיטב משתי האומות הגדולות שלנו, איטליה וישראל".


ג'יאנלואיג'י בנדטי Gianluigi Benedetti)), שגריר איטליה בישראל, הדגיש: "הודות לתכנית ההאצה, לשבעה סטארטאפים איטלקים תהיה הזדמנות לפתח את הרעיון העסקי שלהם במשך שלושה חודשים בסביבה יוצאת הדופן והדינאמית של 'אומת הסטארט אפ'. התכנית מהווה אמצעי חדש למינוף הסינרגיה שקיימת בין שתי הכלכלות: הכלכלה האיטלקית המצטיינת בייצור ברמה עולמית, והכלכלה הישראלית שממוקדת בחדשנות ובהון סיכון. זוהי המטרה אותה חלקו ביניהם שרי החוץ של שתי המדינות במהלך שיחות Rome MED"".


אודות אריאלי קפיטל:

אריאלי קפיטל (Arieli Capital) היא חברת אחזקות והשקעות עם משרדים בניו יורק ובתל אביב. לאריאלי קפיטל זרוע חדשנות המנהלת ומשקיעה בפלטפורמות חדשנות, האבים, אקסלרטורים, חברות מסחור אקדמיה וזרוע השקעות המאגדת בתוכה משרדים משפחתיים מהמובילים בארה''ב עם הון כולל של מאות מיליארדי דולרים.


אודות Intesa Sanpaolo

בנק Intesa Sanpaolo הוא אחד הבנקים היציבים והרווחיים ביותר באירופה, המספק שירותי ניהול עושר, בנקאות לצרכנים, לתאגידים ולהשקעות וכן ניהול נכסים וביטוח. כמוביל שוק באיטליה, Intesa Sanpaolao משרת קרוב ל-12 מיליון צרכנים באמצעות ערוצים דיגיטליים ומסורתיים. הבנקים הבינלאומיים שבבעלות הקבוצה מספקים שירותים ל-7.2 מיליון לקוחות נוספים במרכז ומזרח אירופה, במזרח התיכון ובצפון אפריקה. הבנק מוכר כאחד מהתאגידים הפיננסים השם דגש החזק ביותר על קיימות.


#אריאל_קפיטל #איטליה #סטארטאפים #Intesa_Sanpaolo #טק_סנטר

45 צפיות0 תגובות